Bug-Blocker PTFE

CO JE PTFE?

PTFE, také známý jako Fluon, je kapalina laboratorní kvality běžně používaná entomology k chovu hmyzu v uzavřených prostorách. Látka je netoxická a je 100% bezpečná pro použití s ​​mravenci a dalším hmyzem. Jedná se o nejúčinnější způsob, jak zabránit nechtěnému úniku hmyzu z chovných nádob.

Pomocí štětce (aplikátor může být umístěn na víku nádoby), nebo vatové tyčinky rozetřete tenkou rovnoměrnou vrstvu kolem horních vnitřních hran nádoby (nádoba musí mít hladký povrch – nejlépe sklo / plast). Šířka vrstvy by měla být cca 3x velikost chovaného hmyzu. Po zaschnutí (přibližně po 5–10 minutách) se tato oblast stane velmi kluzkou, hmyz nedokáže tuto zábranu překonat a pokud se o to pokusí, spadne zpět do chovné nádrže.

Tato bariéra z mých zkušeností vydrží se 100% účinností 6 – 12 měsíců. Jediné co snižuje účinnost bariéry, je vlhkost. Nehodí se tedy do velmi vlhkých prostředí.

Bug-blocker se nanáší ve velmi tenké vrstvě a vydrží účinný opravdu dlouho. Měl by být účinný na všechen hmyz, mám odzkoušené na chovu mravenců, švábech a strašilkách. Co se týče mravenců, účinkuje i na druhy, na které je neúčinný zažitý prostředek „talcohol“ (dětský pudr + líh, apod.), např. Lasius apod.

SKLADOVÁNÍ

Roztok je již namíchán tak, aby vykazoval co nejvyšší účinnost, tudíž není potřeba jej dále upravovat. Je potřeba láhev uchovávat mimo přímé sluneční světlo, v suchém prostředí, při pokojové teplotě a mimo dosah dětí. Vždy zkontrolujte, jestli je víko pevně přišroubováno, a lahvičku jemně jednou za měsíc otočte, aby se částice PTFE neusazovaly. Hlavně NETŘEPAT (nejsme James Bond, takže spíš míchame, neprotřepáváme)!

Videonávod

Test funkčnosti: